تور خوب,قیمت خوب,تور لحظه آخر

نمک‌آبرود مکانی گردشی، تفریحی و ویلایی است که در استان مازندران می باشد.دو خط تله‌کابین به نام تله‌کابین نمک‌آبرودنیز در این مجموعه وجود دارد.

 نمک آبرود در حد فاصل چالوس به سمت تنکابن در ۱۲ کیلومتری چالوس قرارگرفته است.

شهر کوچک نمک  آبرود بخشی از اراضی  این منطقه را با وسعت حدودی ۶۵۰ هکتار در بر می‌گیرد. در قسمت شمال این اراضی  دریای خزر و حد جنوبی آن  ارتفاعات مدوبن (از بلندی‌های رشته‌کوه البرز) قرار گرفته است.  دو پارک‌ جنگلی بنفشه و شمشاد در بخش شمالی این محوطه با وسعت حدودی ۲۰۰ هکتار مناظر بدیع و زیبایی را  به وجود آورده‌است. لازم به ذکر است در جنوب این اراضی دامنه کوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه‌های بصریِ فوق‌العاده زیبا وجود دارد.نقشه ابتدایی این شهرک توسط شرکت مهندسین مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری تهیه گردیده بود.  پیش فرض بر این بوده‌ است که جاده چالوس – رامسر منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کند که بخش جنوبی جاده اختصاص به ویلاسازی داشته است و بخش شمالی آن هتل هایت چالوس و قسمت پیشنهادی مارینا و تأسیسات مربوطه و مجتمع آپارتمانی را در برداشته است.

با توجه به موارد فوق الذکر، احداث شهرک نمک‌آبرود مصوب گردید و در تاریخ ۱۳۶۷/۱۰/۷ مصوبهٔ مذکور توسط وزارت مسکن و شهرسازی ارائه شد. صدور پروانه احداث شهرک نمک‌آبرود در سال ۱۳۶۶ با استناد به همین مصوبه انجام شد. 

 جمعیت پیش‌بینی شده برای این شهرک، در گزارش مهندسین مشاور داض، تعداد کل جمعیت واحدهای مسکونی (ویلاها آپارتمان‌ها) و هتل و متل،  جمعاً ۲۰٬۰۰۰ نفر برآورد شده بود این در حالی است  که درگزارش هوافرد همفری تعداد جمعیت ۲۳٬۳۵۰ نفر برآورد گردیده بود.

 سال ۱۳۶۴ برای بخشی از محدوده اراضی نمک‌آبرود طرح توسعه تهیه گردید. در این طرح ساختار شبکه اصلی خیابان‌های موجود شکل گرفت که شامل یک حلقه اصلی و خیابان‌های ارتباطی فرعی بود.

 در  قسمت شمال شهرک منطقه پهناوری (در حدود ۹۵ هکتار)برای مراکز تفریحی و ورزشی و هتل و متعلقات توریستی در شمال شرقی این شهرک زیبا در نظر گرفته شده‌اند.

نمک آبرود به دو قسمت توریستی و مسکونی تقسیم گردیده است.  در ۸ محله قسمت مسکونی برای جمعیتی توریستی تا یکصد هزار نفر طراحی گردیده است همچنین معابر ورودی قسمت های مسکونی از سایر نقاط شهرک جدا شد. قسمت توریستی امکانات تفریحی فراوانی دارد از قبیل تله کابین خط ۱ و ۲ – سورتمه – کارتینگ – پارک ماجراجویی – شهر بازی – شیر دریایی – باشگاه تیراندازی – موتور ۴ چرخ و غیره که جذابیت زیادی به این مکان داده اند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت ویژه نمک آبرود که در زیر اشاره شده مراجعه کنید:

http://www.namakabroud.com

به جمع ما بپیوندید

عضویت