مالزی,تور خوب,قیمت خوب,تور لحظه آخر,تور خوب ارزان,تور لحظه آخری,گردشگری,اطلاعات, اطلاعات گردشگری,سفر به مالزی,سفر,تور خوب مالزی,تور قیمت مناسب مالزی

مالزی کشوری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالا لامپور می باشد. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع شده، مالزی عضوسازمان ملل متحد است.  اسم «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را ایجاد کردند.  سنگاپور از مالزی در سال ۱۹۶۵ جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.

مالزی دارای دو ناحیه جغرافیائی است و دریای جنوبی چین آن‌ها را از هم جدا کرده است: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار گرفته و از شمال با تایلند دارای مرز خشکی است و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور متصل است. این کشور دارای شاه نشینهای جوهور،کلانتان، پراک، سلانگور، کداه، پاهنگ، نگری سمبیلان،  پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقه فدرال پوتراجایا و کوآلالامپور اداره می‌کنند. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را دربرگرفته با وجود آنکه هم‌ مرز اندونزی است، زیر اداره حکومت شاه نشین برونئی قرار گرفته است. مالزی شرقی شامل ایالات صباح و ساراواک و حوزه فدرال لابوآن می باشد. 

شبه جزیره مالزی به خاطر داشتن سواحل بیشمار و گوناگون ، یکی از بزرگترین و مهمترین مکان های غواصی در دنیا محسوب می گردد. ناحیه ساراواک به سبب داشتن آبهای شفاف و تنوع ماهی‌ها از زیباترین جاذبه‌های مالزی شمرده می شود.

طبیعت بدیع و استوایی مالزی مکانهای متنوعی را برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت همراه دارد. تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی از قدیمی‌ترین جنگلهای جهان می باشد.

سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی، شامل جزیره های بسیار دیدنی و بکر می‌باشند که از آن جمله می توان به: جزیره پرهنتیان، جزیره ردانگ، جزیره تیومان و نیز به جزیرهٔ لنکاوی Langkawi اشاره کرد که در شمال غربی مالزی واقع گردیده است و در زبان مالایی دارای معنی جزیرهٔ عقاب سرخ قهوه‌ای می باشد. جزیرهٔ لنکاوی با جزیره کیش در خلیج پارس خواهر خوانده نامیده می شوند.

برج‌های معروف دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی هستند در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلوی جهان به شمار می روند که یکی از مکانهای توریستی شهر کوالالامپور را ایجاد کرده اند.

مجسمهٔ ایستادهٔ بودا در باتو کیو(کوالالامپور) بلندترین مجسمهٔ ایستاده  در دنیا می باشد که روزانه تعداد زیادی از توریست‌ها از آن دیدن می‌کنند.

پارک پرنده‌ها  در شهر کوالالامپور نیز بزرگترین باغ پرنده‌های روباز در دنیا محسوب می گردد.

ارتفاعات گنتینگ و مجموعه هتل ها و رستوران ها به همراه تنها کازینو موجود در مالزی در مسافت کمی از کوالالامپور نیز یکی دیگر از  جمله جاذبه‌های گردشگران در مالزی می‌باشند. بازارهای محلی و فروشگاه‌های بسیار بزرگ داخل شهر کوالالامپور نیز شاید یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر برای عده‌ای از گردشگران می باشند.

به جمع ما بپیوندید

عضویت

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *