سنگاپور,تور خوب سنگاپور,تور لحظه آخری سنگاپور,تور قیمت مناسب سنگاپور,تور با قیمت خوب سنگاپور,تور خوب,تور خوب ارزان,تور خوب ارزان سنگاپور,تور لحظه آخری

سنگاپور  Singapore 

نام رسمی کشور: جمهوری سنگاپور
پایتخت: سنگاپور
تاریخ استقلال: ۱۹۶۵
 حکومت :   از سال ۱۹۵۹ جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری
مساحت ۶۴۶ کیلومتر مربع
نژادها/ملیت ها: چینی- مالایایی- هندی
دین ها: بودایی – تائوئیست- مسلمان – مسیحی – هندو – بدون دین
زبان ها: چینی- مالایایی – تامیل – انگلیسی
بندر های مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور
واحد پولی کشور: دلار سنگاپور
 
سنگاپور واژه ای مالایی است و به معنی شهر شیر است.این شکور در  قسمت انتهایی شبه جزیره مالایا از شرق به تنگه مالاکا و از شمال به مالزی ختم می گردد که شامل از یک جزیره اصلی و ۶۳ جزیره کوچک می باشد.
جزیره اصلی سنگاپور امروزه به یک مرکز اصلی صنعت، بانکداری، تجاری و همچنین توریستی و یکی از اصلی ترین بنادر در جهان با حدود ۶۰۰ خط دریایی و هوایی تبدیل گردیده است.۱۳۰۰ بانک بین المللی و محلی امروز این کشور را به یک مرکز کلیدی تجاری و مالی تبدیل کرده اند. وجود اقوام مختلف با اختلاف های فرهنگی، ادیان گوناگون، مکان های دیدنی بسیار بدیع و هتلهای زیبا و مجلل هر ساله جهانگردان زیادی را به این کشور می کشد.

شهر سنگاپور
 پایتخت کشور سنگاپوراست که یکی از تمیزترین و زیبا ترین پایتخت ها در جهان به شمار می رود . ساختمانهای مرتفع که اکثرا” دارای رنگ روشن هستند و توازن مدل و ارتفاع آنها باعث گردیده که تصویر زیبایی از این شهر ایجاد شود، انگار که تمام شهر از ابتدا بر روی  مدل معماری بنا گردیده است. ساختمان های مرتفع، تابلو های تبلیغاتی برندهای مشهور دنیا و ماشین های شیک و آخرین سیستم را می توان از مهمترین ویژگی های شهر سنگاپور به شمار آورد.
جمعیت شهر سنگاپور حدود ۳٫۸ میلون نفر است که اقوامی از نژادهای چینی ،مالایایی و هندی و ادیان مختلف بودایی،مسلمان،مسیحی و غیره آن را تشکیل می دهند که به زبانهای چینی، مالایی ، تامیل و انگلیسی صحبت می کنند.

 


 اطلاعات ضروری

طول پرواز از تهران تا سنگاپور حدود ۵-۶ ساعت است.
اختلاف ساعت: سنگاپور حدود سه ساعت و نیم از تهران جلوتر است.
ولتاژ برق: ۲۲۰ ولت 
آب لوله کشی قابل شرب نیست.

کد تلفن سنگاپور: ۰۰۶۵۶ 

 


 دیدنی های سنگاپور عبارتند از:

محله چینی ها
پارک مرلیون
اسکله کلارک
ساحل سنتوزا
کلیسای سنت ژوزف
موزه تاریخ سنگاپور
دریاچه دلفین های سنتوزا
باغ وحش
موزه هنر سنگاپور
پارک پرندگان
سنتوزا و دنیای زیر آب
اسکله قایق
مسجد سلطان
خیابان عربها
 باغ گیاه شناسی سنگاپور
قایق رانی در رودخانه سنگاپور
یادبود غیرنظامی جنگ
باغ های Tiger Balm
خیابان Orchard
Night Safari
Little India
Botanic Garden
Snow City
 

مرکزهای خرید سنگاپور
تعدادی از مراکز خرید سنگاپور که می توان خریدهای خود را از آنجا انجام دهید :
 
ARABSTREET, LITTLE INDIA , NORTH BRIDGE ROAD, ORCHAD ROAD, KAMPONG GELAM,MUSTAFA CENTER, RAFFLES PLACE, THE SUBURBS, MARINA BAY, BUGIS,CHINA TOWN,GEYLAND SERAI, SHENTON WAY, RIVERSIDE
 

رستوران های سنگاپور

از اصلی ترین رستوران های سنگاپور می توان موارد زیر را اشاره کرد:

رستوران ایرانی شیراز
رستوران آنالاکشمی جاناتا
پیتزا کالیفرنیا
رستوران الحمرا
رستورانهای مک دونالد و KFC
 

جزیره سنتوسا

 که به معنی صلح و آرامش در زبان مالایی است. این جزیره در  حد فاصل ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و یکی از  مراکز توریستی سنگاپور به شمار می رود. آکواریوم معروف و دیدنی آن با بیش از ۲۵۰۰ ماهی از ۲۶۰ گونه متفاوت، پارک و باغ وحش، زمین های گلف و ورزش های آبی، برنامه نمایش دلفین ها و اصلی ترین ناحیه جزیره، رقص فواره ها با جاذبه های بدیع و جادویی نمایش بسیار دیدنی و فراموش نشدنی برای جهانگردان و بازدیدکنندگان ایجاد می کند.


 
پارک شبانه روزی سافاری
تجربه بازدید از حیات وحش در شب تجربه نادری است که همگان از آن برخوردار نیستند. پارک شبانه روزی سافاری Nightsafari  نخستین پارک حیات وحش شبانه در جهان می باشد که بازدیدکنندگان می توانند نادرترین نوعحیوانات جهان را در آن ببینند. سافاری شبانه یکی از مشهورترین مجموعه های حیات وحش در جنوب شرق آسیا به شمار می رود.
این مرکز شامل بخش های جالبی همانند آکروباتیک، عکاسی کنار حیوانات وحشی، مسافرت با قطار، پیاده روی در جنگل های وحشی به همراه توضیحات مربوط به هر قسمت بوسیله راهنمایان با تجربه پارک و شوی حیوانات دست آموز است.

به جمع ما بپیوندید

عضویت

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *