بالی,تور بالی,تور خوب بالی,تور لحظه آخری بالی,تور خوب ارزان بالی,تور باکیفیت بالی,سفر به بالی,تور خوب,تور خوب ارزان,تور لحظه آخری,اندونزی,تور ارزان بالی

جزیره بالی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی می باشد. این جزیره دو اقیانوس آرام و هند را به هم متصل کرده است و به همین خاطر خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مانند بسیاری از جزایر دیگر اندونزی، دنیای ویژه به خود را دارد. دنیایی که این نام این جزیره را در لیست بهترین مقاصد توریستی جهان جای داده است. جزیره بالی جمعیتی در حدود سه میلیون نفر دارد که اکثر ساکنان آن اهل اندونزی هستند اما در سال های اخیر بدلیل رشد زیاد صنعت توریست بسیاری ازاسترالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت کرده اند و در بالی کار و زندگی راه انداخته اند.

دیدنی های بالی

 

مردم بالی از  نژاد ماقبل تاریخی می باشند که از راه خاک اصلی قاره  آسیا در حدود ۲۵۰۰ پ.م. به مجمع‌الجزایر اندونزی کوچ کردند. 
شاهنشاهی ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوه ی شرقی استقار پیدا کرده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ ‌نشین هم در جزیره بالی برپا نمود. در نتیجه حملات پی در پی، شاهنشاهی ماجاپاهیت کمی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، سرنگون گردید و  باعث مهاجرت گسترده به بالی شد. به نحوی که در حال حاضر یکی از مهم ترین مرکزهای گردشگری جهان محسوب می گردد.

موزه بالی 

این موزه مجموعه‌ ای با‌شکوه از حکاکی‌های زیبا، ماسک‌های نقاشی شده، عروسک‌های خیمه ‌شب ‌بازی، ظرف هایسفالی و منسوجاتی برای تعدادی هنرمندهای اهل بالی که معروف هستند دارد و همگی در یک مجموعه از محوطه ‌ای بسته که به خوبی نگهداری می ‌شوند جای گرفته اند.
آدرس: Jalan Mayur Wishnu, Taman Puputan

موزه معبد Puri Pemecutan :

در کنار موزه Pemecutan Palace، این معبد با عمر صد ساله دارای یکی از مجموعه‌های ارزشمند خنجرهای بومی باستان و دیگر اسلحه ها، ابزار‌های موسیقی و تندیس‌های هندو می باشد.
آدرس: تقاطع Jalan Thamrin و Jalan Hasanuddin

Taman Werdi Budaya(مرکز هنر) :

این مجموعه از بناهای چوبی به شیوه سنتی دارای آثار هنری اهالی بالی در زمان معاصر، ماسک‌های چوبی، حکاکی‌ ها و نقاشی‌ها است و نیز دارای تعدادی فروشگاه‌های سوغاتی هم می باشد که در آن ها، کارهای هنرمندان بومی با قیمت ثابت به فروش می‌ رسند.
آدرس: Jalan Nusa Indah, Abiankapas

هنرستان موسیقی و رقص (SMKI):

بالی به خاطر تعدد مرکز غنی میراث موسیقیایی قدیمی مشهور است و SMKI به نگهداری این میراث سرشار در قرن ۲۱ اشاره کرده است. از SMKI در صبح (از ۸ صبح الی۱۱ صبح) برای دیدن اساتید رقص در حال آموزش مهارت‌هایشان به هنرجویان جدید دیدن نمائید.
آدرس: Batubulan

موسیقی و رقص سنتی :

درکل به هیچ وجه نباید رقص  سنتی آهسته و سرگرم کننده بالی را که بوسیله نوعی شمشیر اجرا می شود، یا Ramayana که همان صحنه‌های برگزیده از رقص زیبای هندوی بزرگ است، از دست داد. بیشتر هتل‌های بزرگ نمایش‌های شبانه را (برای غیر بومی‌ها به همان اندازه بومی‌ها) اجرا می‌ کنند.

معبد مادر :

معبد های بالی مانند معبد مادر که در منطقه باساکی قرار گرفته و بزرگترین معبد هندو در بالی است را نیز نباید از دست داد. معبد مادر در ارتفاعی ۱۰۰۰ متری از سطح دریا و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکی قرار دارد.  معبد مادر مقدس ترین معبد هندو در بالی و به اعتقاد هندوان قدیمی ترین معبد نیز می باشد. 

معبد اولا واتو:

این معبد  در منطقه ای بسیار زیبا و بدیع در جنوبی ترین قسمت بالی و بر بلندای صخره مرجانی سیاه رنگی بر فراز امواج خروشان اقیانوس هندقرار دارد. بازدید از این معبد را به هنگام غروب خورشید به شدت توصیه می کنیم.

معبد تانالوت:

 این معبد افسانه ای درحدود  ۴۵ کیلومتری کوتا و در سواحل غربی جزیره بالی بر بلندای شبه جزیره کوچکی که به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست می دهد و تبدیل به جزیره ای زیبا می گردد واقع گردیده است.  همچنین در پیرامون محوطه خارجی این معبد نیز بازار  بسیار زیباخوش آمد گوی شما عزیزان است که می توانید در آنجا لذت فراوان ببرید.

بهترین زمان سفر به بالی

 آب و هوایی گرمسیری و باران های موسمی دارد. درجه حرارت معمولا  بین ۲۰-۳۳ درجه سانتیگراد می باشد و فصل بارندگی آن از اکتبر تا ماه مارس است.
اگر در هر زمان سال به بالی سفر کنید اطمینان داشته باشید که به اندازه ی کافی لذت می برید اما اگر باران و رطوبت شما را ازار می دهد سعی کنید بین ماه های آپریل و اکتبر به این جزیره یبروید.

به جمع ما بپیوندید

عضویت

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *