۸ کیلومتر مانده به شهر نور در مسیر جاده زیبای نور ـ چمستان قرار گرفته است که فاصله آن از جاده اصلی حدود ۳ کیلومتر می باشد.

در واقع در قسمت جنوبی مسیر دوراهی روستای کارگرکلا قراردارد که فاصله آن از جاده اصلی نور به چمستان حدود سه کیلومتر برآورد شده است.

این مکان که در دل جنگل قرار گرفته ‌است، تحت عنوان گردشگاه مورد استفاده عموم مردم و علاقه مندان به طبیعت گردی قرار گرفته و همین نکته بس که این دریاچه آنقدر زیبا و دارای جلوه بدیعی ست که گویی ‌جنگل‌ را در آغوش نهاده است.  همه چیز در این مکان دیدنی برای چند ساعت تفریح، بازی و البته آرامش آماده است 

اتومبیل را  پارک کنید و  با شور و شوق مسیری پنج دقیقه ‌ای را پیاده‌ روی ‌نمائید و پس از پشت سر گذاشتن این مسیر از بلندی به سمت پایین که دریاچه آنجاست می رسید. پلی دیدنی و زیبا شما را به آنجا ارتباط خواهد داد. منظره زیر پل سدی است که اغلب اوقات پر از آب است. بعد از عبور از چند پله به سنگ‌ های زیبای کنار رودخانه خواهید رسید.

در روزهای تعطــیل بویژه در فصل های بهار و تابسـتان یکی از مناطق  پربازدید  تفریحی و توریسـتی در سرتاسر استان مازندران به شمار می رود. دریاچه ‌ای که زمانی که برای نخستین ‌بار بعد از عبور ‌کردن و دور زدن در جاده ‌ای پر  از درخت به آن می ‌‌رسید و پس از پرداخت ورودی پارکینگ وارد محوطه‌ اش می ‌شوید شکوه طبیعت آن، شما را مجذوب خواهد کرد و باورتاننخواهد شد که با چنین منظره ‌ای روبرو شده اید.

امکانات رفاهی و تفریحی دریاچه الیمالات :

این سد خاکی  دارای امکانات رفاهی از قبیل مکان نصب و برپایی چادر، آلاچیق، سوپر مارکت، رستوران و کافی شاپ، امکانات قایق ‌سواری، سوئیت برای اسکان شب و روز و ماهیگیری می توانید اوقات فراغت خود را پر نمائید.

سد  الیمالات در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد اما در بهار و پاییز به خاطر رنگ برگ ها و درختان فضای خاصی دارد.

همواره لباس و کفش مناسب برای محیط جنگلی با خود به همراه داشته باشید.

همچنین افراد علاقه مند به ماهیگری، وسایل مرتبط به ماهیگیری و علاقمندان به عکاسی و عکس های زیبا، دوربین خود را فراموش نکنند

به جمع ما بپیوندید

عضویت

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *