ارمنستان,تورخوب ارمنستان,تور ارزان ارمنستان,تور خوب ارزان ارمنستان,تور لحظه آخری ارمنستان,تورلحظه آخری,تور قیمت مناسب ارمنستان,تورخوب,تور خوب ارزان,ایروان

کشور ارمنستان با ۲۹۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت مابین کشورهای ایران و جمهوری آذربایجان و گرجستان و ترکیه واقع شده است.

ارتفاع این کشور از سطح دریا حدود ۱۸۰۰ متر بصورت میانگین است و بلندترین قله آن ۴۰۹۰ متر ارتفاع دارد.
ازجاذبه های این کشور دریاچه سوان است که در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و این موضوع باعث شرایط خاص اکو سیستمی در آن منطقه شده و لقب یکی از مرتفع ترین دریاچه های جهان را بخود گرفته است.

 این کشوربدلیل کوهستانی بودن دارای رودهایی با جریان سریع میباشد که مهمترین انها رود ارس ، رود کورا از سمت گرجستان ، رود آخوریان از سمت ترکیه  ،رود هرازدان از شهر ایروان میباشند که به دریای خزر سرازیر میشوند. ضمنا این رودها بواسطه کوهستانی بودن و آبشارهای زیاد قابل کشتیرانی نیستند.

 جمعیت کشور ارمنستان

جمعیت مردم ساکن در ارمنستان حدود ۱ میلیون نفر است که این یک سوم جمعیت کل کشور ارمنستان حدود ۳ میلیون نفری میباشد ولی در کل جهان حدود ۹ میلیون ارمنی زندگی میکند ،یعنی بیش از نیمی از جمعیت کل ارامنه در خارج از وطنشان هستند.

جاذبه ای توریستی

یکی از معبدهای معروف معبد گارنی میباشد که در جنوب شرقی ایروان واقع شده و بدلیل آب و های خاص آن منطقه شکارگاه پادشاهان آن زمان بوده است.

ساختمان اپرا

یکی از بناهای معروف و شاهکار ایروان سالن اپرای َAram kachatorian  میباشد که بدلیل سبک خاص طراحی آن جزء ۱۰ سالن برتر دنیا میباشد که سبب جاذب کردشگران زیادی شده است.این سالن در سال ۱۹۳۱ ساخته شده و دارای دو سالن فیل هارمونیک و سالن اپرا و باله است که  درسال ۱۹۳۲ اولین برنامه در آن اجرا شده است .

از دیگر جاذبه های توریستی ارمنستان میتوان به دره گل ها که در فصل تابستان پوشیده از گلها و گیاهان زیبا میشود و همچنین این منطقه دارای پیست اسکی و رستورانها و کلیسا  که معروفترین آن کلیسای گریکور مقدس است ودارای هتلهای زیادی جهت اقامت است.

پارک دنیای آب ایروان

مجموعه روباز تفریحات آبی در دو هکتار، شامل استخر شنای موج دریا، جکوزی بار، سرسره‌های آبی،‌ بازی‌های آبی، استخر کودکان و …
مسابقات و بازی‌های بسیاری در این پارک آبی برگزار می‌شود. اجرای موسیقی زنده، رستوران غذاهای دریایی، بار سرو نوشیدنی‌ها از دیگر امکانات مجموعه است.

 

 

به جمع ما بپیوندید

عضویت

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *