رامسر

رامسر در شمال ایران ودراستان مازندران است.

این شهردرگذشته به نام سخت سر بوده است که آخرین شهرمازندران از سمت غرب میباشد که مردم محلی آنجا به زبان هندواروپایی و گیلکی صحبت میکنند همچنین رامسر از شرق به شیرود ازغرب به جلگه رودسر، از جنوب به رشته کوه‌ البرز و ازطرف شمال به دریای خزر راه دارد. آب وهوای رامسر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل است. جنگل و دریا در این شهر زیبایی ویژه‌ای به این شهر داده‌است و این موضوع باعث جذب توریست دراوقات مختلف سال شده است. رامسر دارای فرودگاه است. مناطق ییلاقی رامسر ازجمله جواهرده (که از نظر بعضی ازکارشناسان از نام «جوهر ده» یا «جور ده» به معنای دهِ بالا) بسیار زیبا و هوایی بسیار دل انگیز دارد. محصولات غذایی رامسر برنج و مرکبات و چای میباشد ضمنا این شهردر قدیم جزئی از شهرستان تنکابن بوده که در سال ۱۳۶۴ طبق تقسیمات جدید کشوری از این شهرستان جدا شده است.

رامسر با زیبایی خاص خود واقع درغرب استان مازندران در دامنهٔ جنگلی و زیبای البرز و سواحل زیبای دریای خزرودارای جاذبه‌های گردشگری و امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی و فاصله کوتاه بین کوه ودریا لقبی با نام عروس شهرهای ایران دارد.

جاذبه‌های گردشگری

وجود قله‌های مخروطی شکل پوشیده ازگیاهان متنوع، مرکبات و چای وبرنج،ساحل زیبا، منطقه‌های ییلاقی خوش آب و هوا،آب‌های گرم معدنی، فرودگاه و هتل‌های قدیم و جدید این شهر را به یکی از شهرهای زیبا تبدیل کرده است. از امکانات دیگر این شهرآب‌های گرم معدنی در نزدیکی ساحل دریا ، پارک جنگلیصفارود در میان دره، روستای جواهرده در ارتفاع ۱۸۰۰ متری سطح دریا، قله مخروطی شکل مارکو و جداشده از سلسله کوه‌های البرز در شرق رامسر، جنگل دالخانی در مسیر رامسر به تنکابن، کاخ موزه تماشاگه خزر نزدیک هتل بزرگ رامسر و ده‌ها اثر تاریخی دیگر.

تله کابین رامسر

محل تله کابین با فاصله ۱۰ دقیقه ای از رامسر بسمت چابکسر است و این تله کابین از ساحل تا  کوه ایلمیلی ادامه یافته ودارای پیست کارتینگ و مراکز خرید و کافی شاپ و مراکز تفریحی شاد است. تله کابین رامسربزرگترین تله کابین کشوراست که از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی با ۴۰ کابین و به طول ۲ کیلومتر است که توسط بخش خصوصی ساخته شده است. این تله کابین ظرفیت حمل ۴۵۰ نفر در ساعت را دارد.

به جمع ما بپیوندید

عضویت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *